Kamu Kurum İskontosunda sorun olan ilaçların listesini SGK'da..

teb-kamu-kurum-iskontosunda-sorun-olan-ilaclarin-listesini-sgkya-iletti

TEB eksik uygulanan veya hiç uygulanmayan KKİ sorunu için SGK'ya baş vurdu


17 Ocak 2020 11:20

Bazı firmaların, bazı ilaçlarda Kamu Kurum İskontosunu (KKİ) uygulamamakta veya eksik uygulamakta diretmesi, çözülemeyen bir sorun olarak eczacıların gündemini işgal etmeye devam ediyor.

Türk Eczacıları Birliği (TEB), Kamu Kurum İskontosu uygulanmayan ve/veya eksik uygulanan ilaçları içeren listeyi ve yaşanan sorunun acilen çözülmesi gerektiği yönündeki talebi Sosyal Güvenlik Kurumuna (SGK) iletti.

TEB'in açıklaması şöyle;

KKİ Uygulanmayan İlaçlar Hakkında SGK'ya Yapılan Başvurumuz

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından belirlenen ve Medula Provizyon Sistemi'nde belirtilen Kamu Kurum Iskontosu (KKİ) oranları ile ilaç dağıtım kanalları tarafından uygulanan KKİ oranları arasında bazı ilaçlar için uyuşmazlıklar olduğu bilinmektedir. Bahse konu ilaçlar sürekli artmakta olup, konuya dair bilgiler düzenli olarak Birliğimiz tarafından Sosyal Güvenlik Kurumu’na iletilmektedir. Hastalarımızın ilaca erişiminde ciddi sıkıntılar yaratan ve meslektaşlarımızın mağduriyetine yol açan bu durum ile ilgili olarak KKİ uygulanmayan ve/veya eksik uygulanan ilaçları içeren liste ve yaşanan sorunun acilen çözülmesi gerektiği yönündeki talebimiz bugün (16.01.2020) tarihli güncellenmiş olarak SGK GSS Genel Müdürlüğüne iletilmiştir.

Kurum’a iletmiş olduğumuz yazı aşağıda yer almakta olup, tüm meslektaşlarımızın bilgisine sunarız.

Kaynak için tıklayınız


Facebookta paylaş Twitterda paylaş


Bu haberleri de okumak isteyebilirsiniz :

Okuyucu yorumları
Bu habere henüz yorum girilmemiştir.
Yorum yaz