Yurt dışından temin edilecek yeni ilaçlar..

yurt-disindan-temin-edilecek-yeni-ilaclar

SGK yurt dışından temini planlanan 10 yeni ilaç hakkında açıklama yaptı.


01 Ekim 2019 12:12

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), yurt dışı ilaçlar hakkında bir duyuru yayınladı. Duyuruda İbn-i Sina SSGM tarafından tedarikine başlanması planlanan ilaçların listesi de verildi.

SGK'nın duyurusu şöyle;

YURT DIŞI İLAÇLAR HAKKINDA DUYURU

Bilindiği üzere Kurum sağlık yardımlarından yararlandırılan kişiler için gerekli görülen ve yurt içinden sağlanması mümkün olmayan ilaçlar ilgili mevzuat doğrultusunda Kurumumuzca karşılanmakta ve Kurumumuz ile Türk Eczacıları Birliği (TEB) ile yapılan protokol kapsamında TEB tarafından veya Kurumumuz Ankara Sosyal güvenlik İl Müdürlüğü İbn-i Sina Sağlık Sosyal Güvenlik Merkezince (İbn-i Sina SSGM), Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan “YURT DIŞINDAN İLAÇ TEMİNİ VE KULLANIMI KILAVUZU” ve diğer ilgili mevzuat çerçevesinde yurt dışından tedarik edilmektedir.

Kurumumuzca bedelleri karşılanan yurt dışı ilaçların fiyatları Kurumumuzca yayınlanan Sağlık Uygulama Tebliği eki “Yurt Dışı İlaç Fiyat Listesi (EK-4/C)” nde yayımlanmakta ve bu ilaçlardan hali hazırda İbn-i Sina SSGM tarafından tedarik edilenler EK-4/C Listesinde (*) işareti ile belirtilmektedir.

Ekte yer alan tabloda İbn-i Sina SSGM tarafından tedarikine başlanması planlanan ilaçlar belirtilmekte olup bunları veya farmasötik eşdeğerlerini EK-4/C Listesindeki fiyatları aşmamak kaydıyla yurt dışından tedarik edebilecek üretici/yetkili/aracı firmaların/depoların tedarik tekliflerinin Genel Sağlık Sigortası Genel Müdürlüğüne yapılması gerekmektedir.

Tüm ilgililere duyurulur.

Kurumca yurtdışından teminine başlanacak ilaçlar listesi:

1 FRISIUM 10 MG 30 TABLET
2 CLOBIUM 10 (CLOBAZAM 10 MG SCORED 60 TABLET)
3 CLOFRITIS 10 MG 100 TABLET
4 IMUKIN 0.1 MG 6 AMP.
5 IMUKIN 0,1 MG 5 VİAL
6 Y-IMMUNEX (GAMMA IMMUNEX) VIAL 100 MCG/0,5 ML (INJECTION, SOLUTION)
7 ETHOSUXIMIDE-ALHAVI 250MG/5 ML (240 ML) SYRUP
8 PETNIDAN SAFT 250 MG 250 ML
9 ZARONTIN 250 MG/5 ML 200 ML SUSP.  
10 CHENODEOXYCHOLIC ACID LEADIANT 250 MG 100 CAPSUL

Kaynak için tıklayınız


Facebookta paylaş Twitterda paylaş


Bu haberleri de okumak isteyebilirsiniz :

Okuyucu yorumları
Bu habere henüz yorum girilmemiştir.
Yorum yaz