Yeni bir eczacılık fakültesi daha kuruluyor..

yeni-bir-eczacilik-fakultesi-daha-kuruluyor

Ankara'da içinde Eczacılık, Tıp ve Diş hekimliği fakülteleri olan yeni bir üniversite açılacak..


04 Aralık 2017 14:41

Bir yandan eczacılık fakültelerinin sayısının fazla olduğu, mezun olacak eczacıların işsiz kalacağı yolundaki tartışmalar yapıladursun, hatta bu nedenle eczacılık fakültelerine özel kontenjan yöntemi uygulanacağı yolunda Bakanlıkça açıklama yapıladursun; Ankara'da yeni bir eczacılık fakültesi daha kurulması için hazırlık yapılıyor.

TBMM'deki yeni  torba kanun teklifinde Ankara'da Sevgi Vakfı tarafından, Lokman Hekim Üniversitesi adıyla içinde eczacılık fakültesi de olan yeni bir vakıf üniversitesi kurulması yolunda bir madde var. Yeni torba kanun 12 maddeden oluşuyor.

Yeni bir vakıf üniversitesi

Türkiye Büyük Millet Meclisi yeni haftada, torba kanun teklifi için mesai yapacak. Teklifle, sporcuların gelir vergisi kesinti oranının geçerlilik süresi, iki yıl uzatılıyor. 31 Aralık 2019'a kadar sporcuların gelir vergisi oranı, yüzde 15 olacak.

Ankara'da Sevgi Vakfı tarafından Lokman Hekim Üniversitesi adıyla yeni bir vakıf üniversitesi kurulacak. Bu üniversite; tıp fakültesi, sağlık bilimleri fakültesi, diş hekimliği fakültesi, eczacılık fakültesi, spor bilimleri fakültesi, meslek yüksekokulu ve sağlık bilimleri enstitüsünden oluşacak.

Ayrıca, "Ankara Güzel Sanatlar Üniversitesi"nin ismi de "Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi" olarak değiştirilecek.

Kaynak için tıklayınız


Facebookta paylaş Twitterda paylaş


Bu haberleri de okumak isteyebilirsiniz :

Okuyucu yorumları
Bu habere henüz yorum girilmemiştir.
Yorum yaz