Uygulanmayan veya eksik uygulanan KKİ konusu yine SGK'da..

uygulanmayan-veya-eksik-uygulanan-kki-konusu-yine-sgkda

Türk Eczacıları Birliği'nin KKİ uyuşmazlığına ilişkin SGK başvurusu..


23 Haziran 2020 22:32

Türk Eczacıları Birliği (TEB), ilaç dağıtım kanallarının uygulamadığı ve/veya eksik uyguladığı Kamu Kurum Iskontoları konusunu, güncellenmiş liste ile bir kez daha SGK'ya taşıdı.

TEB'in açıklaması şöyle;

KKİ Uygulanmayan İlaçlar Hakkında SGK'ya Yapılan Başvurumuz

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından belirlenen ve Medula Provizyon Sistemi'nde belirtilen Kamu Kurum Iskontosu (KKİ) oranları ile ilaç dağıtım kanalları tarafından uygulanan KKİ oranları arasında bazı ilaçlar için uyuşmazlıklar olduğu bilinmektedir.

Bahse konu ilaçlarla ilgili bilgiler düzenli olarak Birliğimiz tarafından Sosyal Güvenlik Kurumu’na iletilmektedir. Hastalarımızın ilaca erişiminde ciddi sıkıntılar yaratan ve meslektaşlarımızın mağduriyetine yol açan bu durum ile ilgili olarak; KKİ uygulanmayan ve/veya eksik uygulanan ilaçları içeren liste ve yaşanan sorunun acilen çözülmesi gerektiği yönündeki talebimiz güncellenmiş olarak bu ay da bugün (23.06.2020) tarihli olarak SGK GSS Genel Müdürlüğüne iletilmiştir.

Kurum’a iletmiş olduğumuz yazı ve ilgili liste aşağıda yer almakta olup, tüm meslektaşlarımızın önemle dikkatine sunarız. / TEB

KKİ uygulanmayan/eksik uygulanan ilaçlar listesi için tıklayınız.

Kaynak için tıklayınız


Facebookta paylaş Twitterda paylaş


Bu haberleri de okumak isteyebilirsiniz :

Okuyucu yorumları
Bu habere henüz yorum girilmemiştir.
Yorum yaz