TİTCK'nın 695 sayfalık eczane listesi..

titcknin-695-sayfalik-eczane-listesi

Ürün Takip Sistemine kayıt yaptırmamış olan eczanelere 30.04.2019'a kadar ek süre..


01 Nisan 2019 15:12

Geçtiğimiz hafta Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK), Türk Eczacıları Birliği'ne (TEB) bir yazı göndererek Ürün Takip Sistemi'ne kayıt yaptırmamış eczanelerin 30 Nisan 2019 tarihine kadar kayıt işlemlerini tamamlamaları gerektiğini bildirdi.

Türk Eczacıları Birliği de önceki gün bu yazıyı yayınlayarak, eczacıların 30 Nisan 2019 tarihine kadar kayıt işlemlerini tamamlamaları gerektiğini hatırlattı.

Konu eczacılar açısından önem taşıyor, çünkü şeker ölçüm çubukları ve insülin kalemi iğne uçlarının,eczaneler tarafından karşılanmaya devam edilebilmesi için bu kaydın yapılmış olması gerekiyor.

TİTCK, TEB'e gönderdiği yazıya 695 sayfalık bir liste de ekleyerek, ÜTS'ye kayıt yaptırmamış eczanelerin illere göre isimlerini de bildirdi.

Listeye göre Ürün Takip sistemine kayıt olmayan eczanelerin toplam sayısı tam 13.120. Yazıyla da yazalım, on üç bin yüz yirmi eczane.

Türkiye'de yaklaşık 26 bin eczane olduğu bildiriliyor. Buradan yola çıkarak şunu söylemek mümkün; TİTCK'nın ilgili duyuruyu yaptığı 15 Ocak 2019 tarihinden bu yana geçen iki buçuk ay içinde, ülkede mevcut eczanelerin sadece yarısı gerekli kaydı yaptırmış.  


Facebookta paylaş Twitterda paylaş


Bu haberleri de okumak isteyebilirsiniz :

Okuyucu yorumları
Bu habere henüz yorum girilmemiştir.
Yorum yaz