Tıbbi Cihaz Satış, Reklam, Tanıtım Yönetmelik Taslağı..

tibbi-cihaz-satis-reklam-tanitim-yonetmelik-taslagi-yayinlandi

TİTCK'nın hazırladığı taslak hakkında 9.6.2019 tarikine kadar görüş belirtilebilecek


10 Mayıs 2019 12:02

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK), Tıbbi Cihaz Satış, Reklam Ve Tanıtım Yönetmeliğinin, hükümlerinin tatbik edilmesinde karşılaşılan sorunlar ve güncel ihtiyaçların ortaya çıkması nedeni ile yenileneceğini duyurdu.

Hazırlanan “Tıbbi Cihaz Satış, Reklam, Tanıtım Yönetmelik Taslağı” hakkındaki görüşler , 9.6.2019 tarihine kadar Kuruma iletilebilecek.

TİTCK'nın duyurusu şöyle;

TIBBİ CİHAZ SATIŞ, REKLAM, TANITIM YÖNETMELİK TASLAĞI HAKKINDA DUYURU

15/5/2014 tarihli ve 29001 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Tıbbi Cihaz Satış, Reklam Ve Tanıtım Yönetmelik hükümlerinin tatbik edilmesinde karşılaşılan sorunlar ve güncel ihtiyaçların ortaya çıkması sebebi ile ilgili mevzuatta değişiklik yapılması zorunluluğu doğmuştur. Bu kapsamda  “Tıbbi Cihaz Satış, Reklam, Tanıtım Yönetmelik Taslağı” hazırlanmıştır.

Ek’te; Tıbbi Cihaz Satış, Reklam, Tanıtım Yönetmelik Taslağı,  Tüzük ve görüşlerin iletilmesinde kullanılacak form yer almaktadır.

İlgili Yönetmelik taslağı hakkında görüşlerinizi “Mevzuat Hazırlama Usul Ve Esasları Hakkındaki Yönetmeliğe” uygun olarak, 9/6/2019 tarihi mesai bitimine kadar Kurumumuza yazı ile ve ayrıca sum@titck.gov.tr adresine iletebilirsiniz.

Tıbbi Cihaz Yönetmelik Taslağı için tıklayınız

Kaynak için tıklayınız


Facebookta paylaş Twitterda paylaş


Bu haberleri de okumak isteyebilirsiniz :

Okuyucu yorumları
Bu habere henüz yorum girilmemiştir.
Yorum yaz