Tekirdağ'da Bayram arifesinde eczaneler kapalı..

tekirdagda-cumhuriyet-bayrami-arifesinde-eczaneler-kapali

Tekirdağ Eczacı Odası Cumhuriyet Bayramı arifesinde tam gün tatil kararı aldı.


25 Ekim 2019 15:46

Bu yıl Cumhuriyet Bayramı salı gününe geliyor. 1.5 günlük resmi tatil nedeniyle eczaneler de diğer kuruluşlar gibi pazartesi yarım gün ve salı günü tam gün olmak üzere1.5 gün tatil olacak; tatil günlerinde nöbet sistemi geçerli olacak.

Diğer yandan hemen öncesindeki hafta sonu tatili de göz önüne alındığında pazartesi günkü yarım günlük çalışma süresi olmasa, çalışanlar 4 gün aralıksız tatil yapma fırsatını yakalamış olacaklar.

Tekirdağ Eczacı Odası eczacılar ve eczane çalışanlarının bu imkanı değerlendirebilmesi için 28 Ekim pazartesi gününü tam gün tatil ilan etti.

Bu haberin yazıldığı ana kadar, pazartesi günü öğlene kadar çalışılacağını açıklayan Eczacı Odaları dışında pazartesi günü tatil olacağını bildiren bir başka Eczacı Odası çıkmadı.

Tekirdağ Eczacı Odası'nın açıklaması şöyle;

28 Ekim 2019 Pazartesi öğleden sonra Resmi Tatil olması nedeniyle Nöbet Komisyonumuzun tavsiyesi, Yönetim Kurulu kararı ve Sağlık Müdürlüğü onayı ile Nöbet listesinde belirtildiği üzere Süleymanpaşa, Çorlu, Ergene, Çerkezköy, Kızılpınar Mahallesi, Hayrabolu, Malkara, Muratlı, Kapaklı, Saray İlçelerimizdeki Eczanelerimiz kapalı olacaktır.

Bu İlçelerimizde 08:00-18:00 saatleri arasında o günkü nöbetçi eczanelere ilave olarak nöbet listesinde belirtilen ekstra nöbetçi eczaneler hizmet vereceklerdir.

Bilgilerinizi rica ederiz. YÖNETİM KURULU

Kaynak için tıklayınız


Facebookta paylaş Twitterda paylaş


Bu haberleri de okumak isteyebilirsiniz :

Okuyucu yorumları
Bu habere henüz yorum girilmemiştir.
Yorum yaz