TEB: "Maske dağıtımında geldiğimiz nokta haklılığımızı ortaya koydu.."

teb-maske-dagitimi-surecinde-geldigimiz-nokta-hakliligimizi-ortaya-koydu

Türk Eczacıları Birliği'nin maske fiyatlarına ilişkin duyurusu


11 Mayıs 2020 12:03

Türk Eczacıları Birliği (TEB), COVID-19’un ilk görülmeye başlandığı günlerde 3-4 liraya temin edilen maskelerin, bugün eczanelere 80 kuruştan ulaştırılmakta olduğuna dikkati çekerek aradaki farkın hesabının sorulup sorulmayacağı sorusunu gündeme getirdi..  

Duyuruda; "Süreçte geldiğimiz nokta ise haklılığımızı bir kez daha ortaya koydu. Ülkemizde Aradaki fahiş farkın hesabı sorulacak mı, eczacılarımıza itibarları iade edilecek mi, sorumlular gerekli cezaları alacak mı gibi soruların takipçisi olacağız" denildi.

TEB'in duyurusu şöyle;

Basına ve kamuoyuna,

İçinden geçtiğimiz pandemi sürecinde en çok konuşulan, tartışılan mevzulardan birisi de maskeler oldu. Süreç ilk başladığında gerek Türk Eczacıları Birliği gerek Bölge Eczacı Odalarımız fahiş fiyat uygulayan fırsatçılara ve merdivenaltı üretimlere karşı uyarıda bulunma sorumluluğunu yerine getirdi. Ancak bu süreçte meslektaşlarımıza maske fiyatları üzerinden ithamlarda bulunuldu, eczanelerine haksız denetimler yapıldı. Öte yandan halka hizmet veren, bire bir ilişkide olanlar biz eczacılar olduğumuz için; tedarikçiler gözden kaçırılarak suçlanan eczacılar oldu.

Süreçte geldiğimiz nokta ise haklılığımızı bir kez daha ortaya koydu. Ülkemizde Aradaki fahiş farkın hesabı sorulacak mı, eczacılarımıza itibarları iade edilecek mi, sorumlular gerekli cezaları alacak mı gibi soruların takipçisi olacağız.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur

Kaynak için tıklayınız


Facebookta paylaş Twitterda paylaş


Bu haberleri de okumak isteyebilirsiniz :

Okuyucu yorumları
Bu habere henüz yorum girilmemiştir.
Yorum yaz