TEB, istihdam problemi için her kapıyı zorluyor..

teb-eczacilarin-istihdam-problemi-icin-her-kapiyi-zorluyor

TİTCK Başkanı ile yapılan görüşmede yönetmelik değişikleri de ele alındı.


29 Kasım 2018 15:38

Türk Eczacıları Birliği (TEB) heyetleri art arda 3 günde 3 önemli ziyaret yaptı.

TEB Başkanı Ecz.Erdoğan Çolak, Genel Sekreter Ecz.Arman Üney, Sayman Ecz.M.İbrahim Özkol, 26.Dönem Çorum Milletvekili Ecz.İlksen Ceritoğlu Kurt ile birlikte, 27.11.2018 tarihinde  İş-Kur Genel Müdürü Cafer Uzunkaya’yı makamında ziyaret ederek,  eczacılık alanında ihtiyaç duyulan istihdam teşvikleriyle ilgili talepleri aktardılar.

Bir sonraki gün 28.11.2018'de, bu kez TEB II.Başkanı Ecz.Sinan Usta ve Genel Sekreter Ecz.Arman Üney, 26.Dönem Çorum Milletvekili Ecz.İlksen Ceritoğlu Kurt ile birlikte T.C.Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Finans, Destekler ve Planlama Kolu Bakan Yardımcısı Dr.Çetin Ali Dönmez’i makamında ziyaret etti. Konu yine aynıydı. "Eczacılık alanında ihtiyaç duyulan istihdam teşvikleri". Heyet burada da eczacıların taleplerini aktardı.

Üçüncü günün ziyaret makamı ise Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) oldu. Başkan Erdoğan Çolak ve Genel Sekreter Arman Üney, 29.11.2018 tarihinde, TİTCK Başkanı Dr.Hakkı Gürsöz’ü ziyaret etti. Görüşmede Kurumun Başkan Yardımcısı Dr.Ali Alkan, Eczaneler Dairesi Başkanı Uzm.Ecz.Fatma Bekar ve Kurum Eczacısı Murat Karakurt ile TEB Hukuk Danışmanı Av.Hüseyin Öğüşlü de hazır bulundu. Burada konu başlığı "Yardımcı eczacılık uygulamaları" olarak verilse de amaç aynıydı. Eczacıların istihdam sorunu.

Toplantıda yardımcı eczacılık uygulamalarının yanı sıra Eczacılar ve Eczaneler Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik taslağı da ele alınarak yapılması talep edilen değişiklikler eczacıların ağzından aktarıldı.

Kaynak için tıklayınız


Facebookta paylaş Twitterda paylaş


Bu haberleri de okumak isteyebilirsiniz :

Okuyucu yorumları
Bu habere henüz yorum girilmemiştir.
Yorum yaz