Satışı yasak ilacı temin eden eczacı tutuklandı..

satisi-yasak-ilaci-temin-eden-eczaci-tutuklandi

Evinde baygın bulunan gencin kanında Türkiye'de satışı yasak ilaç tespit edildi.


11 Nisan 2019 23:44

ISPARTA´da evinde baygın bulunan bir gencin yapılan kan tahlilinde, Türkiye´de satışı yasak olan yabancı menşeli vücut geliştirme ilacı kullandığı belirlendi. Polisin olayla ilgili başlattığı soruşturmada ilaçları sattığı tespit edilen eczacı gözaltına alındıktan sonra çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Isparta´da oturan O.E. (21) geçen 9 Nisan´da evinde baygın vaziyette bulundu. Süleyman Demirel Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi´nde tedaviye alınan O.E.´nin yapılan tahlillerinde kanında yabancı menşeli vücut geliştirmede kullanılan ve Türkiye´de satışı yasak olan bir ilaç tespit edildi.

Olayla ilgili soruşturma başlatan Isparta Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri O.E.´nin ilaçları temin ettiği belirlenen eczane sahibi S.Ç.´yi gözaltına aldı.

S.Ç.´nin iş yerinde, evinde ve aracında yapılan aramalarda çeşitli markalarda ruhsatsız 1180 sentetik ecza ele geçirildi. Hakkında `uyuşturucu madde ticareti yapmak´ suçundan işlem yapılan S.Ç., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

O.E.´nin ise halen yoğun bakımda tedavisine devam edildiği belirtildi.

Kaynak için tıkayınız


Facebookta paylaş Twitterda paylaş


Bu haberleri de okumak isteyebilirsiniz :

Okuyucu yorumları
Bu habere henüz yorum girilmemiştir.
Yorum yaz