Piyasada bulunmayan ilaçlar konusunda, TEB'den karşı hamle..

piyasada-bulunmayan-ilaclar-konusunda-tebden-karsi-hamle

TEB, sorun yaşanan ilaç ve ecza deposuna ilişkin bilgilerin, internet sayfasında yer alan “Piyasada Bulunmayan İlaç Bildirimi Butonu" aracılığıyla birliğe iletilmesinin çok önemli olduğunu duyurdu.


04 Aralık 2017 12:31

İlaç fiyatlarında 19 Aralık 2017 tarihinde yapılacak değişikliklerde 945 ilacın fiyatının artacağı anlaşıldıktan sonra, söz konusu ilaçlarda temin edilme sıkıntısı yaşandığı ifade edildi.

Anadolu Eczacı ve Depocuları Derneği Başkanı Onur Tokel, 1 Aralık'ta, yaptığı açıklamada firmaların fiyatı artacak ilaçları piyasaya daha az miktarda verdiğini veya hiç vermediğini söyledi.

Hemen ardından 2 Aralık'ta da Sağlık Bakanlığının açıklaması geldi. Bakanlık, eczane ve ecza depolarının denetlendiğini,  tespit edilen eczane ve depolar hakkında yasal işlem yapıldığı ve şu ana kadar kendilerine ilaç fiyatlarındaki artış veya azalma ile ilgili tedarik sıkıntısı ulaşmadığını bildirdi.

Bunun üzerine bugün Türk Eczacıları Birliği (TEB) bir duyuru yaptı ve sorun yaşanan ilaç ve ecza deposuna ilişkin bilgilerin, internet sayfasında yer alan “Piyasada Bulunmayan İlaç Bildirimi Butonu" aracılığıyla birliğe iletilmesi istendi.

TEB'in duyurusu şöyle:

Piyasada Bulunmayan İlaç Bildirimi Hakkında

Meslektaşlarımızdan, bazı ilaçlara erişimde sorun yaşandığına dair Birliğimize ulaşan bildirimler doğrultusunda,  konu hakkında gerekli çalışmaların yürütülebilmesi için, ilaç temin süreçlerinde sıkıntı yaşayan eczacılarımızın, sorun yaşadıkları ilaç ve ecza deposuna ilişkin bilgilerin, internet sayfamızda sol kısımda yer alan “Piyasada Bulunmayan İlaç Bildirimi Butonu" aracılığıyla Birliğimize iletilmesi büyük önem arz etmektedir.

Tüm meslektaşlarımızın bilgisine sunarız.

TÜRK ECZACILARI BİRLİĞİ

Piyasada Bulunmayan İlaç Bildirimi Butonu İçin Tıklayınız.

Kaynak için tıklayınız


Facebookta paylaş Twitterda paylaş


Bu haberleri de okumak isteyebilirsiniz :

Okuyucu yorumları
Bu habere henüz yorum girilmemiştir.
Yorum yaz