İstanbul’da 30 eczacı, 40 eczacı çalışanı koronavirüse yakalandı..

istanbul-rsquo-da-30-eczaci-40-eczaci-calisani-koronaviruse-yakalandi

İstanbul Eczacı Odası Başkanı Sarıalioğlu'nun yaptığı açıklama


15 Mayıs 2020 01:02

İstanbul Eczacı Odası Başkanı Cenap Sarıalioğlu, İstanbul'da toplamda 70 eczacı ve çalışanın koronavirüse yakalandığını ve Türkiye genelinde 6 kişinin hayatını kaybettiğini belirtti.

14 Mayıs Bilimsel Eczacılık Günü'nü kutlayan Sarıalioğlu, "Bu yıl eczacılık günümüz biraz buruk. Olağanüstü bir süreçten geçiyoruz ve maalesef can kayıplarımız var" dedi.

Türkiye genelinde koronavirüse yakalanan eczacılar olduğunu ifade eden Sarıalioğlu,

"Bize bildirilen vakaları biliyoruz. İstanbul için 30 eczacı, 40 eczane çalışanının korona pozitif bilgileri iletildi. Şu anda aralarında hayati tehlikesi olan yok. Bir kısmı evlerinde karantina altında" diye konuştu.

Beyoğlu'nda eczane sahibi İhsan Giray ve çalışanı Ekrem Özdemir'in "Koronavirüs sebebiyle mi hayatını kaybettiği" sorusuna ise Sarıalioğlu şu yanıtı verdi.

"Türkiye genelinde 5 meslektaşımız, 1 eczane çalışanı hayatını kaybetti. İlk günlerde çok kaotik bir ortam vardı. Hayatını kaybeden ilk meslektaşımızın yaşı da bayağı ileriydi, kronik hastalıkları vardı. Biz de ölüm sebebini bilemedik. Aile de sessizliğini korudu. Daha sonraki süreçte koronadan vefat ettiği ortaya çıktı. Eczane şu anda kapalı. İlerleyen günlerde varisleri eczanenin açılıp, açılmayacağına karar verecek."

Kaynak için tıklayınız


Facebookta paylaş Twitterda paylaş


Bu haberleri de okumak isteyebilirsiniz :

Okuyucu yorumları
Bu habere henüz yorum girilmemiştir.
Yorum yaz