Eczacılık yapan eski bakan koronavirüse yakalandı..

eczacilik-yapan-eski-bakan-koronaviruse-yakalandi

Tire'de yaşayan eski bakan, eczacı Halil Çulhaoğlu koronavirüs'e yakalandı


31 Mart 2020 11:12

İzmir'in Tire ilçesinde yaşayan CHP'li eski bakan Halil Çulhaoğlu ve eşi Ayfer Çulhaoğlu'nun Corona Virüs testi pozitif çıktı. Çulhaoğlu, virüse nasıl yakalandığıyla ilgili olarak;

''Geçtiğimiz gün Tire'de Corona Virüs sebebiyle hayatını kaybeden vatandaş, 20 Mart'ta eczaneye gelmişti. Bir reçete verdi. Elimde eldiven vardı ama acaba ondan mı bulaştı diye düşünüyorum'' dedi.

Covid-19 testinin pozitif çıkan Bayındırlık ve İskan eski Bakanı, CHP'li Tire Belediyesi Meclis Üyesi ve İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Eczacı Halil Çulhaoğlu ile eşi Ayfer Çulhaoğlu evinde karantinaya alındı.

Tire'de eczacılık yapan Çulhaoğlu, DHA'ya yaptığı açıklamada geçen gün Corona Virüs sebebiyle ilçede hayatını kaybeden vatandaşın, 20 Mart 2020'da eczaneye gelerek ilaç aldığını ve kendisiyle temas ettiğini söyleyerek virüsün bu şekilde bulaştığını tahmin ettiğini kaydetti.

Çulhaoğlu,

"Eşimde ve bende Corona Virüs testi pozitif çıktı. Şu anda sağlık durumumuz iyi. Geçtiğimiz gün Tire'de Corona Virüs sebebiyle hayatını kaybeden vatandaş, 20 Mart'ta eczaneye gelmişti. Bir reçete verdi. Elimde eldiven vardı ama acaba ondan mı bulaştı diye düşünüyorum. O kadar dikkat ediyoruz ama çok bulaşıcı bir hastalık maalesef. Eczaneye de çok az gitmeme rağmen, o gün piyango bize vurdu" dedi.

Kaynak için tıklayınız


Facebookta paylaş Twitterda paylaş


Bu haberleri de okumak isteyebilirsiniz :

Okuyucu yorumları
Bu habere henüz yorum girilmemiştir.
Yorum yaz