Piyasada bulunmayan ilaçları bildirme linki..

eczacilar-icin-piyasada-bulunmayan-ilaclari-bildirme-linki

TEB, "Piyasada Bulunmayan İlaç Bildirimi" uygulamasını hatırlattı.


22 Ocak 2020 19:35

Türk Eczacıları Birliği (TEB), eczacıların piyasada bulunmayan ilaçları, www.teb.org.tr internet sayfasında yer alan "Piyasada Bulunmayan İlaç Bildirimi Uygulaması" nı kullanılarak bildirmesini istedi.

Uygulamaya https://tebapp.tebeczane.net/piyasada-bulunmayan-ilaclar linki üzerinden erişim sağlanabiliyor.

TEB'in açıklaması şöyle;

Piyasada Bulunmayan İlaçların Bildirimi Hakkında

Temininde çeşitli nedenlerle sorun yaşanan, piyasada bulunmayan, piyasada bulunan miktarı ihtiyacı karşılamayan ilaçlar ile ilgili olarak, meslektaşlarımız ve Bölge Eczacı Odalarımız tarafından ulaştırılan ve dağıtım kanallarından alınan bildirimler, Birliğimiz tarafından Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Başkanlığı'na düzenli olarak iletilmektedir.

Eczane eczacısı olan, kamu alanında çalışan ve akademisyen eczacılarımızın Birliğimize bildirimde bulunabilmesi amacıyla hazırlanan "Piyasada Bulunmayan İlaç Bildirimi Uygulaması" www.teb.org.tr internet sayfamızda yer almaktadır. İlgili uygulamaya https://tebapp.tebeczane.net/piyasada-bulunmayan-ilaclar linki üzerinden erişim sağlanmaktadır. Piyasada Bulunmayan İlaç Bildirimi Uygulaması, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu tarafından yayımlanan ilaç listelerine uygun olarak hazırlanmış olup, tek seferde birden fazla ilacın bildirimine olanak tanımaktadır.

Söz konusu ekran aracılığıyla meslektaşlarımızın Birliğimize ulaştırdığı bildirimler, TİTCK Başkanlığına hızlı ve doğru bir biçimde bilgi aktarılması bakımından büyük önem taşımakta olup, bilgilerinizi ve üyelerinizin bilgilendirilmesini saygılarımla rica ederim.

Ecz.Arman ÜNEY / Genel Sekreter

Piyasada bulunmayan ilaç bildirimi yapmak için tıklayınız.

Kaynak için tıklayınız


Facebookta paylaş Twitterda paylaş


Bu haberleri de okumak isteyebilirsiniz :

Okuyucu yorumları
Bu habere henüz yorum girilmemiştir.
Yorum yaz