e-ticaret devi ilaç satışına hazırlanıyor..

e-ticaret-devi-ilac-satisina-hazirlaniyor

E-ticaret dünyasının devlerinden olan Amazon ilaç satışına hazırlanıyor.


10 Ekim 2017 10:48

E-ticaret dünyasının devlerinden biri olan Amazon, birçok alanda ürün satışıyla son kullanıcılara hizmet vermeyi sürdürüyor. Yakın zamanda ABD menşeli gıda satış şirketi olan Whole Foods’u bünyesine katarak bu sektöre adım atmıştı. Gelen bilgilere göre şirket şimdi de ilaç satışına başlamayı düşünüyor.

ABD vatandaşlarının 560 milyar doları bulan reçeteli ilaç tüketimi Amazon gibi büyük bir şirketin gözünü bu sektöre çevirmesine neden oldu. Amazon, ilaç satış sektörüne girerek bu piyasada yer almak istese de bu konuda oldukça titiz davranmak zorunda. Şirket ilaç satımı konusunda olan ağır düzenlemeler ve bölgesel eczaneler ile ilgili konuları göz önüne almak zorunda kalabilir. Bundan dolayı sektörün önde gelenleriyle oldukça önemli anlaşmalar yapmak zorunda kalabilir.

Genel müdür arıyor

Amazon belirli konularda kararsız olmasına karşın, ilaç ve sağlık sektörüne girmeye oldukça kararlı olduğunu bu konuda verdiği ”sağlık hizmeti genel müdürü” istihdamı ilanıyla belli etmiş oldu. Amazon firma içinde oluşturduğu sağlık bölümüyle bu konuda pozisyon almaya çalıştığını belli ediyor.

Birçok pazar analizcisine göre Amazon’un ilk etapta eczaneler ile ortaklaşa bir ilaç satışına gitmesi oldukça olası gözüküyor. Amazon ise bu konuda henüz suskunluğunu koruyarak yoluna devam ediyor.

Kaynak için tıklayınız


Facebookta paylaş Twitterda paylaş


Bu haberleri de okumak isteyebilirsiniz :

Okuyucu yorumları
Bu habere henüz yorum girilmemiştir.
Yorum yaz