"Bizi en çok üzen konu raporlardır.."

bizi-en-cok-uzen-konu-raporlardir

Çanakkale EO Başkanı Jale Karaata rapor düzenlenmesi sorunlarına işaret etti.


03 Ekim 2018 14:54

Eczacıların günlük hayatları içinde, kendilerine gereksiz yere zaman kaybettiren konular arasında ilk sıralarda, usulüne uygun olarak tanzim edilmemiş raporlar yer alıyor.  Günün bir bölümü bu raporları düzelttirmek, Medula kriterlerine uygun hale getirmek için deyim yerindeyse doktor peşinde koşmakla geçiyor. Bu konudan şikayetçi olmayan eczane yok gibi..   

Geçtiğimiz hafta sonunda yapılan seçimsiz genel kurulda konuşan Çanakkale Eczacı Odası Başkanı Jale Karaata da, eczacıların yaşadıkları sıkıntıları dile getirirken, "Bizi en çok üzen konu raporlardır” dedi.

"Hekim sekreterleri çok iyi bilgisayar kullanamıyorlar"

Karaata, "Eczacıların sıkıntısı çoktur. Bizi en çok üzen konu raporlardır. Raporların düzenlenmesi konusunda, sekreterlerin çok iyi bilgisayar kullanamamaları neticesinde raporlar çok kötü bir hale gelmiştir. Yönetim Kurulu’ndan herkes bu sorunu çözmeye çalışıyor." dedi.

Karaata genel kuruldaki konuşmasının eczacılığın sorunlarına ilişkin bölümünde şöyle devam etti;

"Mesleğimiz nereye gidiyor sorusuna, ülkemiz nereye gidiyorsa oraya gidiyor demek istiyorum. İçinde bulunduğumuz coğrafya, herkesin yakından takip ettiği olumsuzluklar, mesleğimizi de an be an etkilemektedir. Fazla siyasete girmek istemiyorum.

Bunlarla ilgili daha önce ilacın yokluğundan bahseden Türk Eczacılar Birliği, neredeyse bazı basın kurumları tarafından ‘bunlar vatan haini’ şeklinde nitelendirildi. Türk Eczacılar Birliği’ni bu konuda eleştiren olabilir ama bizler destekliyoruz. Karşınızdaki yönetimle ters düşmek mesleğimizi başka boyutlara taşıyacaktır."

Kaynak için tıklayınız


Facebookta paylaş Twitterda paylaş


Bu haberleri de okumak isteyebilirsiniz :

Okuyucu yorumları
Bu habere henüz yorum girilmemiştir.
Yorum yaz