"Kullanılan yanlış bir ilaç nedeniyle bu durumun yaşandığı söylendi bana.."

bana-kullanilan-yanlis-bir-ilac-nedeniyle-bu-durumun-yasandigi-soylendi

Yoğun bakımdan çıkan Uğur Kucur isimli hasta, yaşadıklarını anlattı


13 Ocak 2020 19:27

Isparta Şehir Hastanesinde, kullanımı durdurulan Dormofol isimli anestezi ilacı kullanıldığı için yaşamını yitirdiği iddia edilen Ramazan Gök ile birlikte kolonoskopi sonrasında yoğun bakıma alınan Uğur Kucur isimli hasta (43), yoğun bakımdan çıktı.

Uğur Kucur'un, yapılan kolonoskopiden hemen sonra yoğun bakıma alındığı anlaşıldı. Bugün normal servise alınan Kucur, "Bana, yanlış bir ilaç kullanımı nedeniyle bu durumun yaşandığı söylendi. Bu ilacın ne olduğu konusunda açıklama yapılmadı" dedi.

Kolonoskopi yapıldı..

Diğer 4  hastanın tedavileri devam ederken Uğur Kucur, normal servise alındı. Gazetecilere  konuşan Kucur, yaşadıklarını şöyle anlattı:

"Bağırsaklarımda yaşadığım sorun nedeniyle 15 gün önce doktorumuza başvurduk, kolonoskopi çekilmesini istedi. O gün endoskopi odasına ilk ben girdim. Gerekli müdahale yapıldıktan sonra ayıldım. 10 dakika sonra ayağa kalktım.

Ancak mide bulantısı, baş dönmesi ve titreme başladı. Kendimi iyi hissetmediğimi söyledim, hemen acile indirmek için sedyeye aldılar. 'Acele edin kendimi kötü hissediyorum' dediğimi hatırlıyorum. Sonrasını hatırlamıyorum. Yoğun bakımda iki gün kaldıktan sonra beni normal servise aldılar. Gerek yoğun bakımda gerekse burada herkes çok ilgilendi. Durumum şu an iyi." 

Yanlış ilaç...

Kendisine kısa bir bilgi verildiğini aktaran Uğur Kucur, "Bana kullanılan yanlış bir ilaç nedeniyle bu durumun yaşandığı söylendi. Bu ilacın ne olduğu konusunda bir şey söylenmedi" dedi.

Hastane Başhekimi Feridun Ruşen Keskin de konuya ilişkin olarak adli sürecin başladığını duyurdu.

Kaynak için tıklayınız


Facebookta paylaş Twitterda paylaş


Bu haberleri de okumak isteyebilirsiniz :

Okuyucu yorumları
Bu habere henüz yorum girilmemiştir.
Yorum yaz