AEO, bir yıl bekledi ve TİTCK'ya tekrar başvurdu..

ankara-eczaci-odasi-bir-yil-bekledi-ve-titckya-tekrar-basvurdu

ATO, yönetmeliğin gözden geçirilmesi için TİTCK'ya tekrar başvurdu.


21 Eylül 2018 13:53

Ankara Eczacı Odası (AEO), e-logolar ve ısı-nem cihazları ile ilgili şartların yeniden düzenlenmesi için ilgili yönetmeliğin gözden geçirilmesi talebiyle Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu'na (TİTCK) baş vurdu.  

AEO, geçen yıl Temmuz ayında da e-logo sorunlarının çözülmesi talebiyle yine TİTCK'ya başvurmuştu.

Ankara Eczacı Odası'nın açıklaması şöyle;

E Logolar ve Isı-Nem Cihazları İle İlgili Şartlar Yeniden Düzenlenmeli!

Bazı eski caddelerde yer alan eczanelerin doğrudan kaldırım üzerinde bulunması sebebi ile bu eczanelerin dış cephelerine asılan E logolu ışıklı levhaların görünürlükleri yönetmelikte belirtildiği şekilde sağlanabilmektedir. Ancak, bazı eczanelerin kaldırımlardan daha içeride olması ve kaldırım ile arasında ağaçlandırılmış bahçeler veya otomobil parkları bulunmasından dolayı, dış cephelerine asılan "E" logolu ışıklı levhaların görünür olmaları, yönetmelikte belirtildiği gibi sağlanamamaktadır. Bu durumda olan eczanelerin mesai saatlerinde ve özellikle nöbet esnasında vatandaşlar tarafından bulunabilmesinde sorunlar yaşandığı ve sıkıntı yarattığı bilinen bir gerçektir.

Odamız, eczacılarımızın konuyla ilgili yaşadığı sıkıntıları giderebilmek adına, Türkiye İlaç ve Tıbbı Cihaz Kurumu (TİTCK) 'na ilgili yönetmeliğin yeniden gözden geçirilmesi ve düzenlenmesi için talepte bulundu.

TİTCK 'dan talep edilen bir diğer konu ise, ısı ve nem ölçerlerin bulundurulmasının zorunlu tutulduğu mevzuat maddesinin ertelenmesi veya iptal edilmesi oldu.

Odamız tarafından gönderilen ilgili yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak için tıklayınız


Facebookta paylaş Twitterda paylaş


Bu haberleri de okumak isteyebilirsiniz :

Okuyucu yorumları
Bu habere henüz yorum girilmemiştir.
Yorum yaz