Kurum taslak ile ilgili görüşleri bekliyor..

kurum-taslak-ile-ilgili-goruslerin-iletilmesini-bekliyor

Tıbbi Cihazların Kaydına, İzlenebilirliğine Ve Takibine Dair Yönetmelik taslağı ..


18 Haziran 2017   18:10

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK), piyasaya arz edilen tıbbi ürünlerin kaydı ve takibini düzenleyecek olan " Tıbbi Cihazların Kaydına, İzlenebilirliğine Ve Takibine Dair Yönetmelik Taslağı" nı paydaşların görüşüne açtı. Kurum taslak ile ilgili görüşlerin kendisine iletilmesini bekliyor.

TİTCK'nın duyurusu şöyle:

Kurum Başkanlığımızca Tıbbi Cihaz Yönetmeliği, Vücuda Yerleştirilebilir Aktif Tıbbi Cihazlar Yönetmeliği ve Vücut Dışında Kullanılan (İn Vitro) Tıbbi Tanı Cihazları Yönetmeliği kapsamında piyasaya arz edilen ürünlerin üretimini, ithalatını, dağıtım ve satışını yapan firma ve kurumların kaydına, izlenebilirliğine ve takibine yönelik yürütülen faaliyetlerin usul ve esaslarının belirlenmesine yönelik hazırlanan Tıbbi Cihazların Kaydına, İzlenebilirliğine Ve Takibine Dair Yönetmelik Taslağı ekte sunulmaktadır.

İlgili taslak ile ilgili görüşlerinizi ekte yer alan form doldurularak Kurumumuza yazılı olarak ve dijital hallerinin ise dilek.gokcek@titck.gov.tr adresine mail ortamında iletilmesi önemle duyurulur.

Kaynak için tıklayınız


Facebookta paylaş Twitterda paylaş


Bu haberleri de okumak isteyebilirsiniz :

Okuyucu yorumları
Bu habere henüz yorum girilmemiştir.
Yorum yaz