İlaç fabrikasından uyuşturucu hammaddesi çaldılar..

calistiklari-ilac-fabrikasindan-uyusturucu-hammaddesi-caldilar

Düzcede'ki bir ilaç fabrikasından ilaç ham maddesi çalanlar yakalandı.


11 Eylül 2017   15:13

Çalıştıkları ilaç üretimi yapan bir fabrikadan uyuşturucu madde yapımında kullanılan hammaddeyi çalarak yurt dışına gönderdikleri iddia edilen 4 çalışan ve onlara yardım eden 3 kişi, yakalandı.

Alınan bilgilere göre, Düzce’de ilaç üretimi yapan fabrikada çalışan bir kişi, fabrikanın eski çalışanı ile halen çalışmakta olan 3 kişinin fabrikadan uyuşturucu olarak kullanılan “metamfetamin” maddesinin ham maddesi olarak kullanılan ve aynı zamanda ilaç yapımında da kullanılan “pseudoefedrin” maddesini güvenlikli bölümden izinsiz çıkardıklarını ve malzemenin eksik olduğu ihbarını yaptı. Alınan ihbar üzerine Düzce İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şube Müdürlüğü ekipleri, 6 ay boyunca teknik ve fiziki takip yaptı.

Malzeme çuvalının içinde çıkardılar

Narkotik ekipleri, teknik takip sonrasında fabrikada daha önce çalışan K. U.’nun malzemenin dışarı nasıl çıkarılacağını planladığını, D.Z., M. L. ve K. R.’nin ise “pseudoefedrin” maddesini malzeme çuvallarının içine gizleyerek dışarı çıkardıklarını tespit etti. Polis ekipleri, çalınan malzemelerin 3 kişi tarafından yurt dışına çıkarıldığını da tespit ederek operasyon için düğmeye bastı.

Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde şahısların evlerine yapılan operasyonda şahıslarla birlikte 20 kilogram “pseudoefedrin” maddesi, maddenin satışından elde edilen yüklü miktarda para ile 2 adet ruhsatsız silah ele geçirildi. Gözaltına alınan zanlılar, Düzce İl Emniyet Müdürlüğünde yapılan sorgularının ardından Düzce Adliyesi’ne sevk edildiler.

Kaynak için tıklayınız


Facebookta paylaş Twitterda paylaş


Bu haberleri de okumak isteyebilirsiniz :

Okuyucu yorumları
Bu habere henüz yorum girilmemiştir.
Yorum yaz